Jitrocel kopinatý list řez. Plantago lanceolata folium cons.

3.6.2023

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je to jitrocel kopinatý list řez?
A:Jitrocel kopinatý list řez (Plantago lanceolata folium cons.) je sušený list jitrocele kopinatého, který se používá jako léčivá bylina.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá jitrocel kopinatý list řez?
A:Jitrocel kopinatý list řez se používá jako čaj nebo macerát. Může být také použit jako obklad nebo pleťová voda.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:K čemu se jitrocel kopinatý list řez používá?
A:Jitrocel kopinatý list řez se používá při zánětech horních cest dýchacích, při kašli, při bolestech v krku a také při průjmu.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou vedlejší účinky jitrocelu kopinatého listu řez?
A:Jitrocel kopinatý list řez nemá obvykle žádné vedlejší účinky. Vzácně může u některých lidí způsobit alergickou reakci.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde lze jitrocel kopinatý list řez zakoupit?
A:Jitrocel kopinatý list řez lze zakoupit v lékárnách, specializovaných obchodech s bylinami nebo na internetu.

e. Jitrocel kopinatý list řez (Plantago lanceolata, folium cons.), obecně známý jako Jitrocel lancovitý většinou růstoucí v Evropě, se doporučuje jako tradiční léčba na širokou škálu onemocnění. Tato bylina je často považována za jednu z nejlepších přírodních složek pro léčbu a prevenci nemocí. Jitrocel má anti-bakteriální a protizánětlivé vlastnosti, a proto se často používá pro léčbu zánětlivých onemocnění trávicího traktu. Kromě toho, že má schopnost zmírnit zánět, může také snížit horečku, stejně jako podporovat trávení a normalizovat stolici, což je velmi užitečné v boji proti gastritidě, vředům, žaludečním nebo duodenálním vředům a syndromu dráždivého tračníku. Bylina je také velmi účinná při léčbě hemeroidů a proleženin. Jitrocelové lístky lze použít externě, aby se zmírnily příznaky těchto nemocí, jako je zarudnutí, svědění, pálení a otok. Vzhledem k tomu, že je to silný antioxidační prostředek, je vhodný pro prevenci a léčbu arteriálních a srdečních chorob. Může pomoci snížit hladinu cholesterolu a přispívat k regulaci krevního tlaku. Jitrocel může být rovněž užitečný při léčbě určitých kožních onemocnění, jako jsou ekzémy. Je prokázáno, že jitrocel má vysoké nutriční hodnoty, konkrétně obsahuje cholesterol, železo, fosfor, křemík, vápník a dusík. Je proto velmi užitečné pro udržení silného imunitního systému a podporu obecného zdraví. Jitrocel Kopinatý list je velmi bezpečný a jeho použití je možné téměř ve všech formách. Obvykle lze jeho lístky konzumovat konzervované, sušené nebo čerstvé. Může být také použit v čajích, odvarech nebo tinkturách.

Jitrocel kopinatý list řez. Plantago lanceolata folium cons.
Skladem (10+ kg)
259,70
225,83 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....