Jasmín křovitý květ celý Jasminum officinale flos tot.

20.5.2024

Jasmín křovitý květ celý Jasminum officinale flos tot.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je to Jasmín křovitý květ celý?
A:Jasmín křovitý květ celý (Jasminum officinale flos tot) je sušený květ jasmínu křovitého, který se používá v tradiční čínské medicíně a bylinné terapii pro své léčebné účinky.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou léčebné účinky Jasmínu křovitého květu celého?
A:Jasmín křovitý květ celý má protizánětlivé, antioxidační a protikřečové účinky. Také pomáhá uklidnit nervový systém a má sedativní účinky. Využívá se zejména pro zlepšení trávení, snížení stresu a úzkosti, ale také jako prostředek proti bolestem hlavy a migréně.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se Jasmín křovitý květ celý používá?
A:Jasmín křovitý květ celý se může konzumovat jako čaj, tinktura nebo užívaný v práškové formě. Je vhodné konzultovat s odborníkem na byliny nebo s lékařem před použitím.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak dlouho by se měl Jasmín křovitý květ celý užívat?
A:Doba užívání Jasmínu křovitého květu celého závisí na konkrétních potřebách a zdravotním stavu jednotlivce. Doporučuje se konzultovat to s odborníkem na byliny.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaká varování týkající se užívání Jasmínu křovitého květu celého?
A:Jasmín kř

Jasmín křovitý květ celý (Jasminum officinale flos tot.) je bylina, která roste v Evropě, Asii a Africe. Má vysoké, křovité stonky a šedozelené listy. Květy jsou bílé, svraskované a mají intenzivní, sladkou vůni. Jasmín křovitý květ celý má dlouholetou tradici jako léčivá bylina. Používá se ve formě čaje nebo esenciálního oleje extrahovaným z květů. Tradičně se užívá k povzbuzení imunity, léčbě deprese, uvolnění napětí a jako afrodiziakum. Další léčebné vlastnosti jasmínu křovitého květu celého jsou prevence proti infekcím, boj proti bolestem hlavy a úleva od napětí v těle. Může také uklidnit žaludek a zmírnit nespavost. Jasmín křovitý květ celý má antiseptické vlastnosti a může být používán k léčbě ran. Je třeba mít na paměti, že i když jsou léčivé vlastnosti jasmínu křovitého květu celého obecně vnímané jako bezpečné, před jeho užíváním je vhodné poradit se s odborníkem na léčivé byliny. Kontraindikací je například těhotenství, protože jasmín křovitý květ celý může dráždit děložní činnost.

Jasmín křovitý květ celý Jasminum officinale flos tot.
Skladem (5 kg)
752,10
671,52 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....