Jasmín křovitý květ celý Jasminum officinale flos tot.

3.6.2023

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je to Jasmín křovitý květ celý?
A:Jasmín křovitý květ celý (Jasminum officinale flos tot) je sušený květ jasmínu křovitého, který se používá v tradiční čínské medicíně a bylinné terapii pro své léčebné účinky.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou léčebné účinky Jasmínu křovitého květu celého?
A:Jasmín křovitý květ celý má protizánětlivé, antioxidační a protikřečové účinky. Také pomáhá uklidnit nervový systém a má sedativní účinky. Využívá se zejména pro zlepšení trávení, snížení stresu a úzkosti, ale také jako prostředek proti bolestem hlavy a migréně.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se Jasmín křovitý květ celý používá?
A:Jasmín křovitý květ celý se může konzumovat jako čaj, tinktura nebo užívaný v práškové formě. Je vhodné konzultovat s odborníkem na byliny nebo s lékařem před použitím.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak dlouho by se měl Jasmín křovitý květ celý užívat?
A:Doba užívání Jasmínu křovitého květu celého závisí na konkrétních potřebách a zdravotním stavu jednotlivce. Doporučuje se konzultovat to s odborníkem na byliny.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaká varování týkající se užívání Jasmínu křovitého květu celého?
A:Jasmín kř

Jasmín křovitý květ celý (Jasminum officinale flos tot.) je bylina, která roste v Evropě, Asii a Africe. Má vysoké, křovité stonky a šedozelené listy. Květy jsou bílé, svraskované a mají intenzivní, sladkou vůni. Jasmín křovitý květ celý má dlouholetou tradici jako léčivá bylina. Používá se ve formě čaje nebo esenciálního oleje extrahovaným z květů. Tradičně se užívá k povzbuzení imunity, léčbě deprese, uvolnění napětí a jako afrodiziakum. Další léčebné vlastnosti jasmínu křovitého květu celého jsou prevence proti infekcím, boj proti bolestem hlavy a úleva od napětí v těle. Může také uklidnit žaludek a zmírnit nespavost. Jasmín křovitý květ celý má antiseptické vlastnosti a může být používán k léčbě ran. Je třeba mít na paměti, že i když jsou léčivé vlastnosti jasmínu křovitého květu celého obecně vnímané jako bezpečné, před jeho užíváním je vhodné poradit se s odborníkem na léčivé byliny. Kontraindikací je například těhotenství, protože jasmín křovitý květ celý může dráždit děložní činnost.

Jasmín křovitý květ celý Jasminum officinale flos tot.
Skladem (10+ kg)
749,50
651,74 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....