Jalovec plod červený celý Juniperi oxyced. fructus tot.

21.6.2024

Jalovec plod červený celý Juniperi oxyced. fructus tot.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou využití jalovce s plody červené barvy?
A:Jalovec s plody červené barvy se používá převážně v léčitelství a v parfumerii. Obsahuje totiž mnoho prospěšných látek, jako jsou éterické oleje, flavonoidy, třísloviny a kyseliny.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou účinky konzumace jalovce s plody červené barvy?
A:Při správném dávkování se plody jalovce s červenou barvou používají jako diuretikum, při léčbě dýchacích cest, kůže a kloubů a také k podpoře imunitního systému.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Může být konzumace jalovce s plody červené barvy nebezpečná pro zdraví?
A:Ano, nadměrná konzumace může mít negativní účinky na zdraví, jako jsou žaludeční potíže, gastrointestinální problémy a dokonce i srdeční arytmie. Proto by se měla konzumace jalovce upravovat s ohledem na individuální potřeby organismu.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde lze zakoupit jalovec s plody červené barvy?
A:Jalovec s plody červené barvy může být zakoupen v mnoha lékárnách nebo specializovaných obchodech s bylinami. Je důležité dbát na kvalitu produktu a ověřit si pravost plodů před konzumací.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou alternativy k jalovci s plody červené barvy?
A:Alternativy k jalovci s plody červené barvy jsou například kopřiva, brus

e Jalovec plod červený celý (Juniperi oxyced. Fructus tot.) je užitéčná bylina, která se často používá jako léčivá a koření. Z jejího plodu se rozemlela jemná drcená mouka, která se vedle silné, trnité vůně pyšní několika léčivými vlastnostmi. Léčivý účinek jalovce se zpravidla deriva z jeho antioxidantů a polyfenolů. Jeho olejovitá esence obsahuje fůngicidy, antivirotiky, antimykotika a antibiotika, které jsou účinné proti gram-pozitivním a gram-negativním bakteriím. Vzhledem k antiseptickým a antifungálním vlastnostem se tento rostlinný produkt také často používá k léčení zánětů, které jsou způsobeny infekcemi. Z dalších zdravotních benefitů se jalovec často používá k léčbě problémů s metabolismem, jako je obezita, a k řešení respiračních onemocnění. Má také diuretické vlastnosti, díky nimž je velmi účinný při léčbě chorob ledvin a močového měchýře. Jalovec plod červený celý je též vysoce podporovaný pro prevenci a léčbu cukrovky a jeho vysoký obsah draslíku z něj činí vynikající antioxidační prostředek. Jeho léčivé vlastnosti jsou také uznávané jako pomoci k řešení možných doprovodných podmínek, jako je artritida. Ačkoliv jalovec je obecně klasifikován jako bezpečný pro spotřebu, je třeba vzít v úvahu některé nežádoucí účinky nadměrného užívání tohoto produktu. Nežádoucí účinky mohou zahrnovat průjem, nevolnost, zvracení, bolesti hlavy a bolesti svalů. To je důvod, proč se doporučuje poradit se s lékařem o tom, jak používat jalovec pro terapeutické účely.

Jalovec plod červený celý Juniperi oxyced. fructus tot.
nedostupné
165,60
147,86 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....