Jahodník obecný list řez. Fragariae vesca folium cons.

25.2.2024

Jahodník obecný list řez. Fragariae vesca folium cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je ideální čas pro řez jahodníku obecného?
A:Nejlepší doba pro řezání jahodníku obecného je pozdní zima nebo brzy na jaře, kdy jsou rostliny stále v klidovém stavu.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké nástroje potřebuji k řezání jahodníku obecného?
A:K řezání jahodníku obecného budete potřebovat ostře nabroušené nůžky na řezání větví a listů.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak dlouho trvá, než jahodník obecný doroste po řezu?
A:Jahodník obecný poněkud pomalu dorůstá po řezu. Může to trvat až několik týdnů nebo měsíců, než se znovu objeví nové výhonky.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kolikrát bychom měli jahodník obecný za sezónu řezat?
A:Jahodník obecný by měl být řezán jednou za sezónu, obvykle na jaře. Pokud je to nutné, lze provést i menší úpravy během léta.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jakým způsobem řezání jahodníku obecného ovlivňuje úrodu plodů?
A:Správný řez jahodníku obecného může být prospěšný pro úrodu plodů. Zlepšuje průchod vzduchu a světla skrze rostlinu, což zvyšuje kvalitu plodů a snižuje riziko nemocí a škůdců.

ské práce Jahodník obecný (Fragaria vesca L.), česky též jahodníček, je keříčkovitá bylina z čeledi růžovitých (Rosaceae). Růžolezci pocházející ze středozemního pásma, lze je nalézt v Evropě, Asii, Severní Americe a Novém Zélandu. Jsou běžné na pastvinách, v lesích a v trávnících, po březích řek, ve skalkách a v okrajových porostech polí. Jahodník je úzce příbuzný kulturní odrůdě jahody, kterou můžeme ve většině zemí snadno najít. Roste do výšky dva až deset centimetrů a jeho větve jsou vodorovné nebo nakloněné. Listy mají tmavozelenou barvu a od kvetení do plného rašení mohou dosáhnout i 15 cm délky. Kvete bíle až růžově s malými 5-7mm žlutými skvrnami a jeho kvetoucí období je od dubna do konce července. Jahodníky mají velké plody, bílé pecky a pravidelnému tvaru. Plody jsou vejčité a mají sladkou chuť. Listy Jahodníku jsou tradiční léčivou surovinou a má pečující, hojivé, mírně diuretické vlastnosti. Může být užíván ve formě výluhu a tinktury. Při externím použití se používá na léčbu kožních alergií, ekzémů, oparů, akné a bradavic. Léčivé vlastnosti Jahodníku byly popsány v antických léčiteleckých textech a první historické zmínky o jeho léčebných účincích pocházejí z 16. století. Dnes je Jahodník obecný v Evropě uznáván jako léčivka a jeho léčivé vlastnosti jsou v souladu s Nařízením EU o popisu léčivých vlastností bylin.

Jahodník obecný list řez. Fragariae vesca folium cons.
Skladem (10+ kg)
300,20
268,04 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....