Ibišek sudánský květ (Karkade) řez. Hibiscus sabdariffa flos cons.

9.12.2023

Ibišek sudánský květ (Karkade) řez. Hibiscus sabdariffa flos cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je to ibišek sudánský květ?
A:Ibišek sudánský, také známý pod názvem karkade, je tropická rostlina s velkými červenými květy. Květy se používají v tradiční medicíně a gastronomii.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Proč se používá ibišek sudánský květ v gastronomii?
A:Květy ibišku sudánského mají kyselou chuť a jsou bohaté na vitamin C. Jsou používány k přípravě teplých i studených nápojů, džemů, omáček a různých dezertů.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak připravit čaj z ibišku sudánského květu?
A:Pro přípravu čaje z ibišku sudánského se usušené květy nebo květové kelímky zalijí vroucí vodou a nechají se louhovat 5-10 minut. Čaj může být slazen medem nebo cukrem.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou zdravotní přínosy ibišku sudánského květu?
A:Ibišek sudánský má protizánětlivé, antibakteriální, antioxidační a detoxikační vlastnosti. Pomáhá snižovat krevní tlak, cholesterol, hladinu cukru v krvi a podporuje trávení.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je ibišek sudánský bezpečný pro každého?
A:Ibišek sudánský není vhodný pro těhotné ženy a osoby užívající antikoagulancia. Při konzumaci čaje z ibišku sudánského je důležité dodržovat doporučené dá

e Ibisovi květ sudánský (Karkade), řez, Hibiscus sabdariffa flos cons. je rostlinou s úzkými listy a okrouhlými květy, které se vyskytují v barvách od syté oranžové po červenou. Pochází z jižního Středomoří a jihovýchodní Asie, kde byl využíván jako léčiva už od starověku. Ibisový sudánský květ má osvědčenou účinnost jako diuretikum a kardiovaskulární tonikum. Květy jsou bohaté na vitamín C, stejně jako na antioxidanty, které pomáhají snižovat riziko některých typů rakoviny. Květy jsou také bohaté na rutin, který pomáhá léčit nadměrnou únavu, jakož i myopii. Mezi další použití ibisového květu sudánského patří: regulace krevního tlaku, snížení hmotnosti, zvýšení odolnosti proti stresu a zmírnění infekcí. Liší se také chuť ibisového sudánského květu, který má svěží, lehce sladkou příchuť. Jižní ženy jej často používají jako čerstvou nebo sušenou bylinu, aby doplnily saláty a další jídla. Ibisový sudánský květ může být také přijímán perorálně ve formě nálevu nebo tinktury. Je velmi důležité začít čajovou lžičku ibisového sudánského květu jako denní dávku a postupně ji zvyšovat, aby se zabránilo možnému nežádoucímu účinku. Ibišek sudánský květ je všestranný bylinný produkt s obrovským potenciálem pro léčbu a prevenci mnoha typů nemocí. Nezapomeňte ale na důsledné používání pod kontrolou lékaře.

Ibišek sudánský květ (Karkade) řez. Hibiscus sabdariffa flos cons.
Skladem (10+ kg)
469,20
408,00 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....