Hořec žlutý kořen řez. Gentianae luteae radix cons.

21.9.2023

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je hořec žlutý kořen řez?
A:Hořec žlutý kořen řez (Gentianae luteae radix cons.) je léčivá bylina, která se tradičně používá při trávicích problémech.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se připravuje hořec žlutý kořen řez?
A:Hořec žlutý kořen řez se obvykle připravuje jako čaj nebo tinktura. Pro výrobu čaje se vaří 1-2 lžičky sušeného kořene v 250 ml vody po dobu 5-10 minut. Pro tinkturu se kořen maceruje v alkoholu po dobu několika týdnů.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou hlavní účinky hořce žlutého kořene řez?
A:Hořec žlutý kořen řez pomáhá zlepšovat trávení a podporuje tvorbu žluči. Také působí jako tonikum na játra a ledviny.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Může hořec žlutý kořen řez mít vedlejší účinky?
A:Při správném dávkování se neobvykle vyskytují žádné vedlejší účinky. Pokud hořec žlutý kořen řez užíváte dlouhodobě, může způsobit podráždění trávicího traktu.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kdo by neměl užívat hořec žlutý kořen řez?
A:Hořec žlutý kořen řez by neměli užívat lidé s vysokým krevním tlakem, ženy v těhotenství a kojící matky. Také by neměli být užívány současně s některými lé

ový Hořec žlutý kořen řez (Gentianae luteae radix cons.) se v přírodní medicíně běžně využívá pro své blahodárné účinky na trávicí soustavu. Z tohoto bylinného materiálu se připravuje extrakt, který je vysoce účinný hlavně proti nadýmání a chorobám jater. Kromě toho se od něj očekávají i příznivé účinky na ledviny, střeva a celkový oběh látky. Hořec žlutý kořen pochází z rodiny Gentianaceae a používá se pro svůj protirevmatický a protizánětlivý účinek, který je oceněn nejen v lidové, ale také v tradiční čínské medicíně. Kromě toho se od této byliny očekávají i diuretické účinky, které jsou prospěšné pro celkové detoxikační účely. Hořec žlutý kořen řez díky svým účinkům slouží jako dobré doplňkové léčivo. Je oblíbeným společníkem podpůrného léčení různých nemocí zažívacího traktu. Kombinované s dalšími bylinami může být hořec žatý kořenřez velmi účinný při zmírnění potíží souvisejících s poruchami trávení. Před užíváním hořce žlutého kořene je vždy důležité poradit se s lékařem nebo s odborníkem na přírodní léčbu. Dávkování by mělo být vždy na doporučení odborníka.

Hořec žlutý kořen řez. Gentianae luteae radix cons.
nedostupné
1 238,60
1 077,04 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....