Hořec žlutý kořen 50g

25.2.2024

Hořec žlutý kořen 50g

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je původ hořce žlutého kořene 50g?
A:Hořec žlutý kořen 50g pochází z rostliny Cichorium intybus, která se běžně vyskytuje v Evropě a Asii.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:K čemu se hořec žlutý kořen 50g používá?
A:Hořec žlutý kořen 50g se tradičně používá pro podporu trávení a detoxikaci organismu. Také se používá jako náhrada kávy kvůli své hořkosti.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se má hořec žlutý kořen 50g užívat?
A:Hořec žlutý kořen 50g se může vařit jako čaj nebo přidávat do jídla jako koření. Doporučená denní dávka je 1 až 2 čajové lžičky.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je hořec žlutý kořen 50g vhodný pro děti a těhotné ženy?
A:Před použitím hořce žlutého kořene 50g by se měli poradit s lékařem těhotné a kojící ženy a děti.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak dlouho mohu uchovávat hořec žlutý kořen 50g?
A:Hořec žlutý kořen 50g by měl být uložen na suchém a tmavém místě s pokojovou teplotou. Dobu trvanlivosti by měl specifikovat výrobce na obalu.

Hořec žlutý kořen 50g je jednou z nejstarších léčivých bylin. Jeho kořeny se začaly používat v lidovém léčitelství už před tisíci lety. Hořec žlutý je vytrvalá bylina, která produkuje silně vonící kořen s typickou žlutou barvou. Po tisíciletí byl hořec žlutý používán v tradiční indické medicíně, avšak v posledních desetiletích se jeho použití rozšířilo na všechny kontinenty. V současné době se hořec používá v mnoha lékařských oborech. Hořec žlutý má širokou škálu léčivých vlastností. Nejpopulárnějším využitím jeho kořene je prospívání zdraví zažívacího traktu. Hořec může navíc pomoci při detoxikaci organismu a zmírnit symptomy stresu. Používá se také k potlačení bolesti, zánětu a reprodukčních problémů. Na rozdíl od některých ostatních bylin, zejména přírodních léků, je hořec prakticky bez vedlejších účinků. Mimo to má i chuť a vůni. Používá se tedy spolu s dalšími kořeními a bylinkami pro osvěžující aroma. Hořec žlutý kořen 50g je k dispozici ve formě sušených kořenů a prášků, které se mohou uplatnit v tradičních léčebných procedurách, stejně jako v domácí medicíně. Kořeny a prášky lze pohodlně přidat do čaje, smoothie nebo jiných nápojů, aby se dosáhlo léčivého a uklidňujícího účinku. Hořec žlutý je skvělou volbou pro ty, kteří hledají přírodní způsob léčby. Pro ty, kteří začínají s používáním hořce, se doporučuje konzultace s lékařem nebo odborníkem na bylinnou medicínu o správné dávkování a vhodném použití.

Hořec žlutý kořen 50g Gentianae luteae radix cons.
Skladem (10+ ks)
73,00
65,18 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....