Dvouzubec trojdílný nať řez. Bidens tripartitus herba cons.

14.6.2024

Dvouzubec trojdílný nať řez. Bidens tripartitus herba cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je dvouzubec trojdílný nať řez?
A:Dvouzubec trojdílný nať řez, latinsky Bidens tripartitus herba cons, je bylinka přirozeně rostoucí v Evropě a Asii. V medicíně se používá především jako analgetikum a protizánětlivý prostředek.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá dvouzubec trojdílný nať řez?
A:Bylinku lze užívat v různých formách, včetně čajů, kapek nebo tinktur. Je také populární pro své účinky proti bolestem hlavy a migrénám.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaké vedlejší účinky při užívání dvouzubec trojdílný nať řez?
A:Ve většině případů nejsou hlášeny žádné závažné vedlejší účinky při používání byliny. Nicméně, lidé trpící alergií na pyly rostlin by mohli mít alergickou reakci.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Může být dvouzubec trojdílný nať řez užíván během těhotenství?
A:Pokud žena očekává dítě, měla by se do užívání této byliny vyvarovat, protože její účinky na plod nejsou známy. Tento přípravek by také neměl být užíván kojícími matkami.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je dvouzubec trojdílný nať řez legální pro osobní užití?
A:Ano, dvouzubec trojdílný nať řez je legální pro osobní užití jako bylina a doplněk stravy v mnoha

e Dvouzubec trojdílný (Bidens tripartitus herba cons.) je bylina přírodního původu, která patří mezi rostliny řazené do čeledi Asteraceae. Přímo ze země lze sesbírat nať sestavenou z dlouhých, lesklých, hladkých listů s hrotem a s jasně zbarvenými, červenými pupeny. Na letních měsících se na vysokých stoncích objevují modrofialové květy, jejichž plody připomínají klasickou svislici. Dvouzubec trojdílný se užívá v tradiční medicíně po staletí, kdy byly využívány jeho terapeutické vlastnosti. Jeho vlastnosti jsou využívány k omlazení pleti, obvzláště k regeneraci tkání ran a základním příznakem dermatitidy. Dále má blahodárné účinky na léčení nachlazení a infekčních onemocnění. Vzhledem k tomu, že je bohatý na obsah železa, má pozitivní účinek na zkrášlení krve a snížení cholesterolu. Při použití dvouzubce trojdílného se doporučuje, aby byl součástí vyvážené a zdravé stravy a aby byl používán s citem. Před jeho užíváním je nutné se poradit s odborníkem na zdraví. Dále by mělo být zváženo, zda má pacient alergii na některou složku tohoto produktu.

Dvouzubec trojdílný nať řez. Bidens tripartitus herba cons.
nedostupné
238,10
212,59 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....