Drmek obecný plod 100g

14.6.2024

Drmek obecný plod 100g

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je to Drmek obecný plod 100g?
A:Drmek obecný plod 100g je sušený plod rostliny s názvem drmek obecný (Sambucus nigra), který se používá v tradiční medicíně jako pomocný prostředek při nachlazení, horečce a bolestech hlavy.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se Drmek obecný plod 100g používá?
A:Drmek obecný plod 100g se zpravidla připravuje jako čaj (1-2 lžičky na šálek vroucí vody) a pije se 2-3krát denně. Lze ho také podávat společně s jinými bylinkami, jako je například máta nebo meduňka.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Má Drmek obecný plod 100g nějaké nežádoucí účinky?
A:Drmek obecný plod 100g může mít u některých lidí mírně projímavé účinky. V případě alergické reakce nebo jiných zdravotních problémů by měl být okamžitě ukončen jeho užívání a konzultován lékař.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je Drmek obecný plod 100g vhodný pro těhotné ženy a kojící matky?
A:Pokud si nejste jisti, měli byste se poradit se svým lékařem před použitím Drmku obecného plodu 100g. Obvykle se však nedoporučuje užívání během těhotenství a kojení.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde mohu zakoupit Drmek obecný plod 100g?
A:Drmek obecný plod 100g lze zakoupit v lékárnách, případně v eshopech specializ

e Drmek obecný (Agrimonia eupatoria) je bylina, která se vyskytuje v Evropě a Severoamerice. Roste jako polokeř s výškou až 1 m a lodyhami. Listy jsou podlouhlé až vejčité, sametové a lesklé, s řapíkem tmavě zeleným. Květenství je štíhlé, svíravé, vyrůstající na krátké stopce. Květy jsou žluté, bez trubek. Plodem je nažka, černá, s oušky. Drmek obecný se používá k léčebným účelům. Je vhodný pro léčení kožních onemocnění jako jsou ekzémy a lupénka. Má protizánětlivé, antispasmodické, detoxikační, diuretické a analgetické vlastnosti. Pro léčebné účely se používá list, květ i plod drmku. V léčitelství se používá drmek obecný jako čaj, odvar nebo tinktura. Může být využíván zevně, například ve formě obkladů nebo jako koupele. Aby se dosáhlo terapeutického účinku, doporučuje se pít drmkový čaj nebo odvar alespoň 3× denně po dobu nejméně 7 dní. Dovařením 100 g drmku obecného se získá asi 0,75 l odvaru. Přesné dávkování doporučované pro použití léčivých bylin musí být určeno lékařem. U lidí s alergiemi na byliny, u těhotných a kojících žen, stejně jako u dětí, se doporučuje konzultace s odborníkem.

Drmek obecný plod 100g Agnus-castus fructus tot.
Skladem (10+ ks)
45,00
40,18 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....