Divizna obecná květ celý Verbascum phlomoides flos tot.

24.6.2024

Divizna obecná květ celý Verbascum phlomoides flos tot.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je divizna obecná?
A:Divizna obecná (Verbascum phlomoides) je druh rostliny z čeledi diviznovité, která se vyskytuje v Evropě a Asii. Je to bylina dorůstající výšky až 1 metru, s žlutými květy a dlouhými listy.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou léčivé účinky divizny obecné?
A:Divizna obecná má protizánětlivé, antibakteriální, analgetické a expektorantní účinky. Je používána k léčbě doprovodných příznaků nachlazení, kašle, bolesti v krku a bolesti hlavy.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá divizna obecná v medicíně?
A:Divizna obecná se používá v medicíně jako čaj, tinktura, mast nebo sirup. Je také součástí některých přírodních léků a homeopatických přípravků.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaké vedlejší účinky užívání divizny obecné?
A:Některé osoby mohou mít alergickou reakci na diviznu obecnou. Také by neměla být užívána v těhotenství a kojení. Před užíváním divizny obecné je důležité se poradit s lékařem.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde se dá divizna obecná sehnat?
A:Divizna obecná se dá sehnat v lékárnách, obchodech se zdravou výživou a na internetu. Je důležité vybrat si kvalitní produkt od renomovaného výrobce.

e Divizna obecná květ celý (Verbascum phlomoides flos tot.) je bylina patřící do čeledi Kokoškovité rostliny (Scrophulariaceae). Má velmi charakteristický vzhled se svým štíhlým stonkem, hustým košem bílých květů a dlouhými žebry. Divizna obecná je endemická v jižní Evropě a Středozemním moři. Roste nejlépe na světlém místě se dobrým odtokem a lehkou půdou. Léčivé vlastnosti divizny obecné byly ve středověku již dobře známy. Květy jsou velmi bohaté na flavonoidy, zejména na hesperidin a isoquercitrin, které se později prokázaly jako inhibitor avokádové lipázy. Proto mohou květy divizny obecné být použity pro vyrovnání hladiny lipidů v krvi u pacientů s vysokým cholesterolem. Současně se tyto látky používají k prevenci kardiovaskulárních onemocnění, jako je ateroskleróza nebo hypertenze. Čerstvé i sušené květy divizny obecné jsou také bohaté na hořčiny a organické kyseliny, které mají protizánětlivé a antispasmodické účinky. To může pomoci při léčbě nachlazení nebo respiračních onemocnění. U starých lidí může být také konzumován květ divizny obecné jako prevence dna. Kromě toho se často využívá kuchyňská varianta divizny obecné jako typická sicilská pochoutka - květy divizny obecné jsou smaženy a servírovány s citronem a přidejte trochu marinády nebo olivového oleje. Může to být také použito k přípravě salátů, polévek nebo dokonce k přípravě čaje.

Divizna obecná květ celý Verbascum phlomoides flos tot.
Skladem (10+ kg)
1 224,80
1 093,57 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....