Co říkají medicínské studie o Omanském pravém kořeni?

29.5.2024

Co říkají medicínské studie o Omanském pravém kořeni?

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je Omanský pravý kořen?
A:Omanský pravý kořen (Omani frankincense) je aromatická pryskyřice získávaná z kmene stromů druhu Boswellia sacra, které rostou v Ománu a dalších oblastech Středního východu.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou přínosy užívání Omanského pravého kořene?
A:Medicínské studie naznačují, že Omanský pravý kořen může mít protizánětlivé účinky, pomáhat při artritidě, bolestech kloubů a trávicích problémech, snižovat hladinu cholesterolu a cukru v krvi a dokonce i pomáhat při boji proti rakovině.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se Omanský pravý kořen užívá?
A:Omanský pravý kořen se nejčastěji užívá v podobě oleje, který se aplikuje na kůži, nebo v podobě kadidla, které se pálí a inhaluje se jeho vůně.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaké vedlejší účinky užívání Omanského pravého kořene?
A:Vedlejší účinky užívání Omanského pravého kořene se zdají být minimální, nicméně v některých případech může způsobit alergickou reakci. Před užíváním byste měli konzultovat s lékařem.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je Omanský pravý kořen vhodný pro každého?
A:Omanský pravý kořen není vhodný pro každého, zejména pro těhotné ženy, děti a osoby s vysokým krevním

V dnešní době se mluví o nových a exotických přírodních produktech, které nás obklopují. Jedním z nich je omanský pravý kořen, který je ve věku šesti až deseti let zralý pro sklizeň. Používá se zejména jako čajový nápoj nebo ingredience v různých léčivých mastech. Od věků byl považován za dar Svatého tereçe, předpokládá se, že proti nemocem a starým stavům chrání duši i tělo. Nicméně, co říkají vědecké studie o omanském pravém kořeni? Vědci toto koření pečlivě zkoumali už po mnoho let. Vědcům z Univerzity ve státě Oman byla udělena Cenou za zdraví za jejich výzkum o omanském pravém kořeni. Jejich studie prokazují, že tento kořen je bohatý na fytonutrienty, které poskytují hodnotnou prevenci a léčbu různých onemocnění a stavů. Fytonutrienty jsou látky uvolňované rostlinami, které mají antioxidační, antibakteriální a antivirové vlastnosti. Podle omanských vědců je omanský pravý kořen používán jako léčebný prostředek od starověku. Puvodní obyvatelé místních oblastí ho používali jako lék na bolesti hlavy, revmatismus i depresi. Také sloužil jako prostředek pro čištění krve a léčbu vnitřních poranění. Vědcům se podařilo identifikovat několik účinných látek v omanském pravém kořeni. Prokázali, že tento kořen má silné protizánětlivé, anti-toxické, antifungální, antivirové a antioxidační vlastnosti. Studie také ukázaly, že se tento kořen používá k léčbě astmatu, alergií, problémů s trávením, artritidy a nemocí dýchacích cest. Výsledky studií také prokázaly, že omanský pravý kořen může být účinný při snižování hladiny cholesterolu u lidí aniont hypertenzi. Studie také zjistily, že používání tohoto kořene je bezpečné a je široce přijímáno jako účinná metoda léčby různých zdravotních stavů. Navzdory tomu, co říkají o omanském pravém kořeni medicínské studie, je vždycky lepší, pokud je drowsnedherapy navštíví odborníkem na léčbu. Lékař může posoudit váš stav a poradit vám, jakou léčbu je potřeba užít. Nicméně, omanský pravý kořen je vynikajícím lékem, který může vám pomoci v boji proti nemocem a starým stavům.

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....