Citronová tráva s citronem

14.6.2024

Citronová tráva s citronem

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je citronová tráva s citronem?
A:Citronová tráva s citronem je nápoj, který se vyrábí z čerstvých listů citronové trávy a plátků citronu namíchaných s horkou vodou nebo s medem a ledem.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou zdravotní výhody citronové trávy s citronem?
A:Citronová tráva s citronem má mnoho zdravotních výhod, jako například stimulaci imunitního systému, snížení hladiny cukru v krvi, podporu trávicího procesu a odstranění toxinů z těla.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak připravit citronovou trávu s citronem doma?
A:K přípravě citronové trávy s citronem potřebujete čerstvé listy citronové trávy, plátky citronu, horkou vodu a případně med nebo cukr. Dejte listy do hrnce spolu s plátky citronu a zalijte horkou vodou. Nechte louhovat asi 5 minut a poté sceďte. Podle chuti přidejte med nebo cukr.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde mohu koupit citronovou trávu s citronem?
A:Citronovou trávu s citronem můžete najít v některých kavárnách, restauracích nebo v obchodech s potravinami nabízejícími speciální nápoje a čaje.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Je citronová tráva s citronem vhodná pro všechny?
A:Citronová tráva s citronem je obecně považována za bezpečnou a zdravou. Avšak lidé s alergiemi na citrusové plody

e Citronová tráva s citronem (Cymbopogon citratus) je rostoucí bylina vyráběná v Střední a Jižní Americe a Karibiku. Jedná se o vytrvalou trávu, jejíž vysoké lodyhy dorůstají výšky až 1 metr. Má široké listy a sytě zelenou barvu. Citronová tráva se často používá jako léčivá bylina, zvláště léky na léčbu bolesti svalů a kloubů. Je také navržen pro odstranění pocení, vysoké horečky a proti bakteriím. Protože je to aromatická bylina, může být použita jako přísada ve vaření, jakož i jako vonná látka pro parfémy a kosmetické produkty. Léčivé vlastnosti citronové trávy s citronem jsou založeny na účinných látkách, které se nacházejí v listech. Zejména limoneno, citral a geraniol jsou antiseptické a pomáhají při léčbě mnoha nemocí. Další účinné látky v citronové trávě s citronem zahrnují flavonoidy, karotenoidy, kumarin a fytoncidy. Tyto látky mohou pomoci snížit hladinu cholesterolu a krevního tlaku. Na rozdíl od mnoha dalších léčivých bylin má citronová tráva s citronem velmi malé nežádoucí účinky, pokud jsou užívány ve správném dávkování. Z tohoto důvodu je citronová tráva s citronem obzvláště oblíbená mezi mnoha lidmi. Lze jej také pořídit v kapslích, tabletách nebo ve formě tinktur.

Citronová tráva s citronem 30g(20x1,5g) Milota teas Premium
Skladem (10+ ks)
39,00
34,82 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....