Chmel otáčivý šištice řez. Humulus lupulus cons.

19.6.2024

Chmel otáčivý šištice řez. Humulus lupulus cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je nejvhodnější čas pro řez chmele otáčivého?
A:Nejvhodnější čas na řez chmele otáčivého je v době vegetace, tedy přibližně od května do června.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou hlavní důvody pro provádění řezu chmele otáčivého?
A:Provádění řezu u chmele otáčivého má několik důvodů, mezi ně patří zlepšení cirkulace vzduchu a světla, snížení rizika chorob a škůdců a zvýšení kvality výnosu.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se provádí řez chmele otáčivého?
A:Řez chmele otáčivého se provádí pomocí ostříhaní výhonů. Ořezy by měly být umístěny 2-3 cm nad prvním řapíkovým listem.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký vliv má řez chmele otáčivého na výnos?
A:Řez chmele otáčivého může pozitivně ovlivnit výnos chmele, protože zlepšuje cirkulaci vzduchu a světla, což vede k lepšímu růstu.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou možné komplikace při řezu chmele otáčivého?
A:Při nesprávném provedení řezu může dojít k poškození rostliny a snížení výnosu. Dále hrozí riziko infekce rostlin chorobami či škůdci, pokud se neprovádí řez v dostatečně sterilních podmínkách.

e. Chmel otáčivý řez (Humulus lupuls cons.), je jednou z mnoha druhů česnekovité rodiny bylin. Tato smíšená rostlina je známá také jako šištice lupina a lze ji nalézt v oblastech od Severní Ameriky po Evropu. Chmel je vysoce ceněný pro své aroma a chuť, což jeho použití pro pivo a další nápoje. Pokud jde o léčebné účinky, chmel může mít blahodárný účinek při léčbě trávicích, nervových a kožních problémů. Extrakt z chmele byl také využíván k léčbě denního kašle, bronchitidy a astmatu. Někteří odborníci se domnívají, že bylinné extrakty z chmele mohou prokázat antioxidační schopnosti. Chmel také obsahuje flavonoidy, které mohou zvýšit hladinu hormonu serotoninu. To může být užitečné při léčbě deprese a úzkostných stavů. Vzhledem k tomu, že chmel může pomoci snížit hladinu cholesterolu a krevního tlaku, může navíc přispět k prevenci onemocnění srdce. Chmel šištice musí být použit s opatrností, protože některé jeho látky mohou způsobit alergickou reakci. Neměli byste předávkovat nebo používat tento bylinný extrakt déle než je nutné bez souhlasu lékaře.

Chmel otáčivý šištice řez. Humulus lupulus cons.
Skladem (10+ kg)
603,80
539,11 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....