Boswellia (Kadidlovník pilovitý) pryskyřice řez. Boswellia serrata damara cons.

25.2.2024

Boswellia (Kadidlovník pilovitý) pryskyřice řez. Boswellia serrata damara cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je Boswellia (Kadidlovník pilovitý)?
A:Boswellia (Kadidlovník pilovitý) je strom rostoucí v oblastech Blízkého východu a Indie.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se získává pryskyřice z Boswellia?
A:Pryskyřice se získává řezáním kůry stromu.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:K čemu se používá Boswellia (Kadidlovník pilovitý)?
A:Boswellia se tradičně používá jako kadidlo, k léčení zánětů a jako analgetikum. Dnes se také používá jako doplněk stravy pro podporu zdraví kloubů.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou hlavní účinné látky v Boswellia?
A:Hlavní účinné látky jsou boswelové kyseliny.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaká rizika spojená s užíváním Boswellie?
A:Zatím nebyla prokázána žádná vážná rizika spojená s užíváním Boswellie, ale jako s každým doplňkem stravy by měli lidé s chronickými onemocněními nebo užívající léky konzultovat s lékařem před užíváním.

e Boswellia (Kadidlovník pilovitý) pryskyřice řez. Boswellia serrata damara cons. Boswellia serrata, též známý jako Kadidlovník pilovitý či Indický olibanum, je vzácný strom se silnou a vonnou pryskyřicí. Vyskytuje se především v několika oblastech Indie a severní Afriky, kde je oblíben pro svůj vonný medonosný kořen, který se používá k výrobě kadidla a masti. Léčivé vlastnosti Kadidlovníku pilovitého jsou staré jako lidstvo samo. Jeho popis se objevil už v starověkých antidotách staroegyptských lékařů a bylo používán také v aromaterapii. Byl používaný k léčbě onemocnění trávicího ústrojí, protizánětlivé a analgetické účinky. Kůra Kadidlovníku pilovitého obsahuje účinné látky - boswellin, který přispívá k jeho léčivým vlastnostem a k jeho antioxidačnímu působení. Boswellin je unikátní sloučenina, která je bohatá na flavonoidy, organické kyseliny, triterpeny a fenoly. Tyto látky mohou pomoci s různými zdravotními problémy, jako je artritida, astma, střevní problémy, chronická únava, alergie, záněty a další. Kadidlovník pilovitý je také bohatý na saponiny, což jsou organické látky s antiseptickými, antioxidačními a antifungálními vlastnostmi. Saponiny mohou pomoci obnovit rovnováhu střevních bakterií, snížit cholesterol a posílit imunitní systém. Používají se také k prevenci nachlazení a chřipky. Kadidlovník pilovitý je bezpečný pro většinu lidí užívat ve formě tinktury, prášku nebo kapslí. Můžete ho užívat denně a to bez vedlejších účinků.

Boswellia (Kadidlovník pilovitý) pryskyřice řez. Boswellia serrata damara cons.
nedostupné
2 587,50
2 310,27 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....