Borůvka černá (brusnice) plod celý Vaccinium myrtillus fructus tot.

19.6.2024

Borůvka černá (brusnice) plod celý Vaccinium myrtillus fructus tot.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je borůvka černá?
A:Borůvka černá, také známá jako brusnice, je plod rostliny Vaccinium myrtillus fructus tot. Je to malá kulatá bobule tmavě modré barvy, plná vitamínů a antioxidantů.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou zdravotní přínosy borůvky černé?
A:Borůvka černá má mnoho zdravotních přínosů, včetně podpory imunitního systému, prevence infekcí močových cest, snížení krevního tlaku, zlepšení zraku a podpory trávení.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se borůvka černá používá v kuchyni?
A:Borůvka černá se používá v kuchyni na výrobu džemů, marmelád, koláčů a sušenek. Borůvkové šťávy a smoothie jsou také velmi populární.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde se borůvka černá pěstuje?
A:Borůvka černá je původní rostlina Evropy, Asie a Severní Ameriky. Dnes se pěstuje hlavně v severních oblastech Evropy a Ruska.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak lze borůvku černou získat pro léčebné účely?
A:Pro léčebné účely se používají sušené plody borůvky, které lze zakoupit v lékárnách nebo speciálních prodejnách s bylinnými doplňky stravy. Také je možné ji konzumovat v podobě čaje nebo kapslí s extraktem z borůvek.

Borůvka černá (Vaccinium myrtillus) je jednoletá nebo dvouletá, velmi oblíbená bylina pocházející z lesů Evropy a Severní Asie. Jedná se o odnožovitý keř, který dosahuje výšky 0,3-1,5 m. Stonky jsou vzpřímené, lesklé, pokryté struskou. Listy borůvky jsou oválné, lesklé, na obou stranách často tmavě zelené. Na jaře se objeví úzké, nachové až fialové květy, jejichž plody jsou malé, černé bobule, obklopené velkým množstvím trny. Borůvka černá (Vaccinium myrtillus) je tradiční lék používaný v evropské medicíně už mnoho let. Bylinná část léčiva (plody borůvky) obsahuje účinné sloučeniny jako kyanidin-3-galakturonát, kyselinu quinic a kyselinu chlorogenovou, které zřejmě přispívají ke zdravotním benefitům. Klinické studie naznačují, že tyto účinné látky mají antioxidační, protizánětlivé a antialergické vlastnosti, které mohou poskytnout úlevu od řady poruch, například alergií, kožních onemocnění a ledvinových problémů. Navíc se ukázalo, že borůvka černá může snížit hladinu cukru v krvi. Plody borůvky černé jsou obvykle sušené, práškované nebo ve formě extraktů. Často se používají pro výrobu sirupů nebo džemů. Je důležité si uvědomit, že borůvka černá může být toxická (jestliže je konzumována ve velkých dávkách), proto je důležité se vždy řídit pokyny svého lékaře, pokud jde o použití borůvky černé k léčbě.

Borůvka černá (brusnice) plod celý Vaccinium myrtillus fructus tot.
nedostupné
2 586,80
2 309,64 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....