Bobkový list celý (Vavřín ušlechtilý) Laurus nobilis folium tot.

14.6.2024

Bobkový list celý (Vavřín ušlechtilý) Laurus nobilis folium tot.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké účinky má Bobkový list celý na zdraví člověka?
A:Bobkový list celý má protizánětlivé, antimikrobiální a antioxidační účinky. Také podporuje trávení a čistí krev.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se používá Bobkový list celý v kuchyni?
A:Bobkový list celý se používá jako koření při vaření různých pokrmů, například polévek, omáček, marinád, gulášů atd. Je důležité ho však dát do jídla již při vaření, protože syrový list je těžko stravitelný.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Lze Bobkový list celý užívat jako doplněk stravy?
A:Ano, Bobkový list celý lze používat jako doplněk stravy v podobě čaje nebo tinktury. Nicméně, protože obsahuje látky s toxickým účinkem, je třeba dbát na správné dávkování a konzultovat užívání s lékařem.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Může Bobkový list celý vyvolat alergickou reakci?
A:Ano, Bobkový list celý může vyvolat alergickou reakci u některých lidí. Pokud máte alergii na bobkový list nebo jiné rostliny ze stejné botanické rodiny, je lepší se ho vyvarovat.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Kde lze zakoupit kvalitní Bobkový list celý?
A:Kvalitní Bobkový list celý lze zakoupit v lékárnách a specializovaných obchodech se zdravou výživou. Je důležité si vybírat listy s vysokou kvalitou, aby měly požadovaný účinek.

e Bylina Bobkový list celý (Vavřín ušlechtilý) Laurus nobilis folium tot. patří do čeledi Lauraceae a je stálezeleným stromem s vysokým, vyklenutým kmenem. Roste hlavně na jižním pobřeží Středozemního moře a jeho listy jsou obvykle tmavě zelené barvy. Bobkový list celý se široce používá k vaření a jeho květy, listy a plody mají mnoho léčivých vlastností. Bobkový list je bohatý na esenciální mastné kyseliny, taniny, seskviterpeny, karoteny a různé bioflavonoidy. Koření z bobkového listu má mnoho dalších léčebných účinků, které zahrnují antioxidační, protizánětlivé, antikarcinogenní, antiseptické, antimikrobiální, choleretické a antirevmatické účinky. Může také pomoci s trávením, předcházet kardiovaskulárním onemocněním a udržovat normální hladinu krevního cukru. V lidové medicíně se listy bobkového listu stejně jako koření často používají k léčbě nachlazení, kašle, artritidy, vředů, ekzémů a dalších infekcí. Extrakt z bobkových listů je dokonce často součástí šamponů a balzámů na vlasy pro zvýšení lesku a změkčení vlasů. Byliny Bobkový list celý by měly být užívány se stejnou opatrností jako jakákoli jiná léčiva. Mělo by se vyhnout dlouhodobému nebo častému užívání. Je také důležité, abyste si před použitím bobkového listu vždy promluvili se svým lékařem.

Bobkový list celý (Vavřín ušlechtilý) Laurus nobilis folium tot.
nedostupné
483,00
431,25 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....