Bedrník obecný nať řez. Pimpinella saxifraga herba cons.

18.5.2024

Bedrník obecný nať řez. Pimpinella saxifraga herba cons.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou léčebné vlastnosti bedrníku obecného nať řez?
A:Bedrník obecný nať řez má protizánětlivé, diuretické a detoxikační účinky. Také stimuluje trávicí procesy a pomáhá při zažívacích problémech, jako je nadýmání a zácpa.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se bedrník obecný nať řez používá v lidovém lékařství?
A:Bedrník obecný nať řez se používá k léčbě řady zdravotních problémů, včetně artritidy, žaludečních potíží a močových infekcí. Lidoví léčitelé také používají bedrník pro jeho antiseptické vlastnosti, díky nimž ho mohou aplikovat na vředy a kožní problémy.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaké vedlejší účinky spojené s užíváním bedrníku obecného nať řez?
A:Vedlejší účinky bedrníku jsou velmi neobvyklé, ale pokud se vyskytnou, mohou zahrnovat alergické reakce a žaludeční podráždění. Lidé s diabetem nebo krevními poruchami by měli konzultovat s lékařem, než začnou užívat jakékoli bylinné doplňky.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou způsoby použití bedrníku obecného nať řez?
A:Bedrník obecný nať řez se může použít k přípravě čaje, tinktury a masti. Čaj se obvykle připravuje zalitím jedné čajové lžičky su

e Bedrník obecný (Pimpinella saxifraga herba cons.) nazývaný také jako červený kohout, solník nebo Kocour sedmistopý. Pochází z Evropy a jeho zeměpisné rozšíření je od Španělska po Česko. Bedrník obecný je bylina s prutovitou naťou, jejíž výška dosahuje obvykle přibližně 15 cm. Má dlouhé, lesklé listy, zatímco vrchol stonku je ozdoben malými, bílými květy se čtyřmi tyčinkami. Léčivé vlastnosti bedrníku obecného byly prokázány již od starověku. Rostlina obsahuje vysoký podíl éterických olejů, hořčiny, saponinů, flavonoidů a vitamínů. Tradičně se užíval jako diuretikum pro léčení zažívacích potíží, při léčbě revmatismu a pro očistu krve. Tato bylina má také antiseptické a antimikrobiální vlastnosti, což znamená, že může sloužit k léčení ran, ekzémů a dalších kožních problémů. Díky svým léčivým vlastnostem se také často používá k léčbě tepla, nachlazení a dalších respiračních onemocnění. Bedrník obecný se často suší a přidává do čajových směsí, čaje se následně používá k léčbě široké škály zdravotních problémů. Rostlina je zároveň bohatá na antioxidanty, které pomáhají bojovat proti volným radikálům a mohou snížit riziko vzniku některých typů rakoviny. Vzhledem k tomu, že bedrník obecný obsahuje velké množství léčivých látek a léčebných vlastností, jeho užívání může mít i určité nežádoucí účinky. Patří mezi ně alergické reakce, nevolnost, bolesti hlavy a závratě. Proto se bedrník obecný nedoporučuje lidem s chronickým onemocněním nebo lidem trpícím vysokým krevním tlakem.  Před užíváním bedrníku obecného byste se měli poradit s lékařem nebo lékárníkem.

Bedrník obecný nať řez. Pimpinella saxifraga herba cons.
Skladem (10+ kg)
293,30
261,88 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....