Artyčok kardový nať 50g

19.6.2024

Artyčok kardový nať 50g

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je artyčok kardový nať?
A:Artyčok kardový nať je bylina, která se využívá především pro své léčebné účinky.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou léčebné účinky artyčoku kardového nať?
A:Artyčok kardový nať má povzbuzující účinky na játra a podporuje správnou funkci trávicího traktu. Také pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se artyčok kardový nať používá?
A:Artyčok kardový nať se používá jako čaj. Na jednu šálku vody se použije jedna lžička sušených listů, které se zalijí vroucí vodou a nechají se louhovat asi 10 minut.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Mohu artyčok kardový nať užívat pravidelně?
A:Ano, artyčok kardový nať se může užívat pravidelně. Je ale nutné dodržovat doporučené dávkování.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují nějaké vedlejší účinky užívání artyčoku kardového nať?
A:Vedlejší účinky užívání artyčoku kardového nať jsou velmi vzácné. V některých případech může způsobit nadýmání nebo průjem. Pokud se objeví alergická reakce, je třeba okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.

. Artyčok kardový (Cynara cardunculus) je jednou z nejběžnějších bylin, které se používají ve fytoterapii. Má světle modrou až vínovou barvu a silnou vůni. Listy artyčoku kardového jsou obzvláště bohaté na látky s protizánětlivými účinky. Nať artyčoku má jemnou chuť a je oblíbeným kořením pro jeho svěží chuť. Nať artyčoku kardového má řadu léčivých vlastností. Nejdůležitější z nich jsou jeho protizánětlivé, choleretické a antioxidační účinky. Nať artyčoku může být užívána jako lék na onemocnění jater a žlučníku, dále pak na nadýmání a onemocnění trávicího traktu. Tato bylina pomáhá také při úzkostech a podráždění. V tradiční medicíně se nať artyčoku kardového často používá jako prevence vředů a gastritidy. Nať artyčoku může být také užívána v obdobích stresu a neklidu, protože pomáhá uklidnit nervový systém. Artyčok kardový nať je oblíbenou potravinou, neboť obsahuje spoustu vitamínů a minerálních látek. Nať artyčoku je bohatá na vlákninu, která napomáhá dobrému trávení, a také na draslík, hořčík a železo. Tato bylina může být použita pro přípravu čajů, dresinků a ořechů. Je důležité mít na paměti, že konzumace této byliny může vyvolat alergické reakce, proto je důležité vždy konzultovat užívání artyčoku s lékařem. Dávkování by mělo být nastaveno v souladu s lékařským doporučením. Bezpečnost a účinnost artyčku kardového natě splňuje EU nařízení o popisu léčivých vlastností bylin. Tato bylina je k dostání ve formě nať50g.

Artyčok kardový nať 50g Cynara cardunculus herba cons.
nedostupné
38,00
33,93 bez DPH
- +
ks

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....