Andělika lékařská plod celý Archangelica officinalis frustus tot.

30.9.2023

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Co je Andělika lékařská plod celý Archangelica officinalis frustus tot?
A:Andělika lékařská plod celý Archangelica officinalis frustus tot je rostlina z čeledi miříkovité, která se používá jako bylinný lék při různých zdravotních potížích.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jak se Andělika lékařská plod celý Archangelica officinalis frustus tot používá?
A:Andělika lékařská plod celý Archangelica officinalis frustus tot se používá jako bylinný lék vyráběný z kořene a semene rostliny. Může být užíván ve formě tablet, tinktur nebo čajů.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou benefity užívání Andělika lékařská plod celý Archangelica officinalis frustus tot?
A:Andělika lékařská plod celý Archangelica officinalis frustus tot může pomoci zlepšit trávicí funkce, snížit stres a úzkost, a posílit imunitní systém.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Existují rizika spojená s užíváním Andělika lékařská plod celý Archangelica officinalis frustus tot?
A:Zatímco Andělika lékařská plod celý Archangelica officinalis frustus tot je obecně považována za bezpečnou bylinu, mohou být některé vedlejší účinky při vysokých dávkách. Lidé s citlivostí na kořenové zeleniny by měli užívání Andělika lékařská plod celý Archangelica officinalis frustus tot konzultovat s odborníkem.

ních prací Andělika Lékařská (Archangelica officinalis) je jednoletá bylina z čeledi oficinales. Kvete od června do srpna a je vysoká 20-100 cm. Původním domovem jsou chladné a mokré oblasti, ale díky rozšíření se vyvinula tak, že je nyní schopna rozkvést na trvalých travnatých pohřbívkách, na okrajích lesních cest a na zarostlých půdách. Vzhledem k svému léčivému účinku je andělika lékařská velmi populární u léčitelů. Jeho plody - frustus tot - obsahují silice a sloučeninu flavonoidů fenolických a mají protizánětlivé, antiseptické a ochranné vlastnosti. Tato bylina je obzvláště účinná ve formě tinktury, odvaru nebo čaje. Lidé, kteří mají teplé nachlazení, bronchitidu nebo horečku, mohou tuto bylinu použít k léčbě. Navíc andělika lékařská pomůže s různými problémy trávicího traktu. Užíváním tinktury nebo odvaru můžete zmírnit bolesti břicha, nevolnost, nadýmání, střevní koliku a průjem. Studie ukazují, že může být užitečný i při léčbě artritidy. Lidé mohou čerstvou nebo sušenou anděliku lékařskou použít pro obohacení chuti masových pokrmů, salátů nebo pečiva. Může být také použit jako koření k osvěžení a ochranným vlastnostem některých potravin. Používání anděliky lékařské je často spojeno s rizikem. Některé komplikace mohou vzniknout, pokud se tato bylina užívá příliš dlouho nebo v příliš velkých dávkách. Jako preventivní opatření byste si měli před jejím užitím nechat poradit od lékaře. Abychom sumarizovali, léčivým vlastnostem anděliky lékařské lze využít při léčbě nachlazení, bronchitidy, nadýmání, průjmu, střevní koliky a artritidy. Navíc existují i další využití - může být použita jako koření nebo bylinné medicíny. I přes tyto výhody byste se měli s léčbou andělikou lékařskou obrátit na odborníka, abyste zabránili možným komplikacím.

Andělika lékařská plod celý Archangelica officinalis frustus tot.
Skladem (9.1 kg)
1 262,20
1 097,57 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....