Akát trnovník květ řez. Robiniae pseudo-acaciae flos cons.

4.6.2023

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je název pro květ akátu trnovníku?
A:Název pro květ akátu trnovníku je Robiniae pseudo-acaciae flos.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Lze použít květ akátu trnovníku k léčení?
A:Květ akátu trnovníku se používá především v tradiční medicíně, ale neexistují dostatečné důkazy o jeho účinnosti a bezpečnosti.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaké jsou možné vedlejší účinky užívání květu akátu trnovníku?
A:Užívání květu akátu trnovníku může způsobit alergickou reakci, zejména u osob citlivých na pyl.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Lze květ akátu trnovníku použít jako koření?
A:V některých zemích se květ akátu trnovníku řezaný používá jako koření pro svůj výrazný sladký a ovocný aroma.

Nejčastější otázky a odpovědi.

Q:Jaký je původ květu akátu trnovníku?
A:Akát trnovník je domácí druh v Severní Americe, ale dnes je pěstován po celém světě. Květ akátu trnovníku je však často používán v tradiční čínské medicíně.

e Akát trnovník květ řez, Robiniae pseudo-acaciae flos cons., je bylina pocházející z Evropy a Severní Afriky. Akát trnovník obecně roste ve Středomoří, ale roste také na aridních místech ve výšce 1000-2000 metrů nad mořem. Květy akátu trnovníku jsou sytě bílé a mají jemnou chuť s trochou hořkosti. Platí to i pro rodinu Robinia, kde se akát trnovník nachází. Květy mohou být použity syrové nebo sušené. Akát trnovník je dlouho známý pro své léčebné účinky. Chuťově sladké až hořké květy akátu trnovníku jsou považovány za diuretika, antispasmodika, anti-hematomatózní a detoxikační léčbu. Tyto květy mohou být také použity k léčbě febrilních stavů, anémie, astmatu a onemocnění ledvin. Kromě léčebných účinků může květ akátu trnovníku také stimulovat trávení a snížit hladinu cholesterolu v krvi. Květy akátu trnovníku mohou být také použity jako přírodní barvivo nebo jako součást tradičních šperků. Květy akátu trnovníku by neměly být užívány více než 3-4 týdny, protože mohou vyvolat nežádoucí účinky. Užívání květu akátu trnovníku se může také spojit s tlumením žaludeční kyseliny a krvácením do žaludku. Nápoje založené na akátu trnovníku by měly být užívány s opatrností. Vzhledem k tomu, že květy akátu trnovníku obsahují furanonu, byste se měli vyhnout jejich užívání během těhotenství. Tato bylina by měla být užívána pouze po konzultaci s lékařem a měla by být užívána v přiměřených dávkách.

Akát trnovník květ řez. Robiniae pseudo-acaciae flos cons.
Skladem (10+ kg)
425,30
369,83 bez DPH
- +
kg

Herbář milota

Projděte si náš herbář

Aktuality

03
září

Vylepšily jsme pro vás vyhledávání, nyní je možné vyhledávat fulltextově....